Alytuje atkurtas legendinis Lietuvos miuziklas sulaukė sostinės dėmesio (Alytausgidas.lt TV videoreportažas)ugn-vln-14-premj1

Alytaus miesto teatre atkurtas Giedriaus Kuprevičiaus miuziklas „Ugnies medžioklė su varovais“ pristatytas Vilniuje. Naujasis pastatymas, režisuotas iš Alytaus kilusio Gyčio Padegimo, buvo parodytas valstybiniame akademiniame dramos teatre.

Legendiniu vadinamas, Alytuje naują gyvenimą pradėjęs Lietuvos miuziklas sudomino žiūrovus – pagrindinė šalies teatro salė, talpinanti apie 700 žiūrovų, buvo sausakimša.

„Žengtas pirmas Alytaus teatro žingsnis Lietuvos mastu“, – Alytausgidas.lt sakė ir miuziklo pristatymo už Alytaus ribų svarba pasidžiaugė miesto teatro vadovė Laura Radzevičiūtė. Ji miuziklo projektą pavadino ambicingu ir už paramą padėkojo pastatymo Dzūkijos sostinėje rėmėjams – Lietuvos kultūros tarybai bei Europos parlamentarui Antanui Guogai.

Kaip mūsų portalui tvirtino Alytaus miesto teatro aktorė, režisierė ir direktorės pavaduotoja Inesa Pilvelytė, per beveik 25-erių metų gyvavimą Alytaus teatralai turėjo ne vieną spektaklį, kurį įvertino visos Lietuvos žiūrovas. Tai – Dalios Kimantaitės režisisuoti Juozo Grušo „Beatriče, bėk“, Sue Townsend „Brendimo kančios“, Melvin Burgess „Heroinas“, kurie buvo skirti daugiausia jaunimui, taip pat Arvydo Kinderio režisuoti spektakliai pagal Vinco Mykolaičio – Putino romaną „Altorių šešėly“.

Tiek „Altorių šešėly“, tiek „Heroinas“ į Alytaus miesto bei šalies teatro istoriją pateko ne tik kaip žiūrovų įvertinti, daug kartų rodyti, tačiau ir spektakliai, kuriems statyti alytiškiai Lietuvoje buvo vieninteliai teatralai, gavę šių pjesių autorių ar giminių leidimus inscenizuoti jų parašytus arba paveldėtus literatūros kūrinius.

REMEJAI 

Šaltinis: http://alytausgidas.lt/ http://www.alytausteatras.lt/