Druskininkų teatro ir muzikos festivalio pagrindiniai rėmėjai

Devintasis Druskininkų teatro ir muzikos festivalis – subalansuotas lietuvių žiūrovams

keistuoliu teatras

Devintus metus organizuojamas Druskininkų teatro ir muzikos festivalis šiemet keičia ne tik sezoną, bet ir stilių. Peržengdamas vasaros slenkstį, festivalis tikisi sulaukti didesnio vietos gyventojų bei moksleivių dėmesio. Spektakliai kvies atrasti naujai įrengtas Jaunimo užimtumo centro erdves, muzika tradiciškai sklis iš „Druskininkų Kolonados“. Festivalis vyks rugpjūčio 18 – rugsėjo 21 dienomis.

Atidarymo dieną festivalis pristatys naujai įkurto Vilniaus aktorių teatro muzikinį spektaklį „Atominiai bičai”. Šiame lyriniame, bet humoro nevengiančiame koncerte išvysime ne tik mėgiamą aktorių Juozą Gaižauską, bet ir šaunią profesionalių muzikantų kompaniją: Zbignievą Levickį, Ramutį Ležinską, Aurelijų Globį, Darių Pašiūną. Muzikinėje dvasioje prisistatys ir režisūros mokslus Maskvoje baigusio Vido Bareikio kompanija „No Theatre“, pernai pelniusi „Auksinį scenos kryžių“ už ryškiausią debiutą. Gedulingai-šventiškas jų „No concert “ – tai rytietiškos atmosferos persmelktas teatralizuotas koncertas, kuriame pamatysime pripažinimą jau spėjusius pelnyti aktorius Marių Repšį, Ainį Storpirštį, Elzę Gudavičiūtę ir kitus. Dar vienas siurprizas –Kijevo akademinio dramos ir komedijos teatro muzikinis spektaklis pagal Georg Büchner pjesę „Voicekas. Kūno karnavalas“. Ukrainos Nacionalines premijos laureato Dmitrijaus Bogomazovo spektaklis – tai meistriškas ir prieštaringas kūrinys, muzikinė plastinė drama, kurioje judesiai ir emocijos reiškia daugiau nei žodžiai. Teatro programoje taip pat pamatysime Klaipėdos dramos teatro aktorės Jolantos Puodėnaitės talentu žaižaruojantį, graudžiai juokingą spektaklį „Aš laukiu tavęs, mielasis“ apie gyvenimą, kuriame moteris, nepaisant visko, privalo būti laiminga, graži ir stipri. Klaipėdiečiai pristatys ir garsios rašytojos Ksenijos Dragunskajos aplankytą bei pagirtą premjerą „Lunačiarskio lunaparkas“ apie dirbtinį sostinės spindesį, tikrą provincijos nykulį ir išsavojo laiko iškritusius žmones, svajojančius apie jų gyvenimus pakeisiantį stebuklą. Alytaus teatro aktoriai vaikams seks pamokančią pasaką apie medinuko Pinokio nuotykius, o judesio studija „Kinesfera“ iš Vilniaus stebins jaunimą netikėtumų ir iliuzijų kupinu šiuolaikinio šokio bei cirko spektakliu „Sonia“. Marius Jampolskis pakvies į monospektaklį, dedikuotą Vytauto Šapranausko atminimui, o festivalį vainikuos jungtinių „Keistuolių“ aktorių pajėgomis režisuota agitacinė injekcija pagal M. Zoščenkos feljetonus ir humoreskas „Gerbiami piliečiai“, skatinančia gerbti vieniems kitus.

SINKARENKO JAZZ 4

Muzikiniuose festivalio vakaruose keliausime po pasaulį – aktorė ir dainininkė Brigita Bublytė atskleis sutartinių ir flamenko žanrų žavesį, Buenos Airių gatvėmis, kuriose gimė tango muzika, pasivaikščioti kvies Eduardo Gimenez su grupe, Evelina Sašenko su akordeonininkų trio nukels į Paryžiaus Monmartro gatveles. Festivalyje taip pat džiaugsimės naujomis muzikinėmis Nedos, Rositos Čivilytės ir Leonido Šinkarenko programomis.

 

Festivalio organizatoriai, jau kelis metus susiduriantys su finansiniais sunkumais bei rusakalbių poilsiautojų invazija, tikisi, kad žiūrovai prisijaukins naują kultūrinę erdvę – Jaunimo užimtumo centrą – su techniškai įrengta sale bei lauko amfiteatru, kuriuose ruošiamasi toliau ieškoti naujų Druskininkų teatro ir muzikos festivalio krypčių bei formų.

 

Druskininkų teatro ir muzikos festivalis vyks iki rugsėjo 21 d. Pagrindiniai festivalio rėmėjai: Druskininkų savivaldybė, UAB „Šventė Jums“ bei Druskininkų sveikatinimo ir poilsio centras „Aqua“. Bilietus, kurių kainos tikrai nesikandžios, bus galima įsigyti Jaunimo užimtumo centre (Veisiejų g. 17), Turizmo informacijos centre (Čiurlionio g. 65), restorane- muzikiniame klube „Druskininkų Kolonada“ (V. Kudirkos g. 22) bei prieš valandą renginių vietose.

Festivalio programa 2013 Daugiau informacijos www.dtf.lt ir facebook.com/Druskininkųteatrofestivalis

DEVINTASIS  DRUSKININKŲ TEATRO IR MUZIKOS FESTIVALIS  2013 programa